Martin Konečný

Narozen: 1984
Kvalifikace: Trenér II.třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – kluci (5 – 12 let)
 • Individuální lekce

Martin je dvojnásobným olympionikem (Peking 2008 a Londýn 2012), mistrem a vícemistrem Evropy, držitelem 12 titulů pro absolutního mistra ČR v šestiboji. V roce 2005 vytvořil světový rekord v počtu tzv. tkačevových přeletů na hrazdě. Za dobu své kariéry závodil v několika světových velkoklubech za všechny můžeme jmenovat například německý Bayern Mnichov. Po celou kariéru Martina doprovází trenér Olda Otava.
 
Martin je zakladatelem GYMPRY. Trénování se věnuje již 10 let, nejprve vedl individuální tréninky pouze pro dospělé, ale brzy ho začala bavit i práce s dětmi. Na trénování dětí ho nejvíce baví jejich spontánnost. Motivací jsou Martinovi pokroky jeho svěřenců z kterých má vždy radost. Nyní už jeho svěřenci patří k nejlepším v ČR a přivezli už řadu medailí z Mistrovství ČR.

Bc. Aneta Morysková

Narozena: 1992
Kvalifikace: Trenér II.třídy (dokončuje nejvyšší trenérskou třídu na FTVS)

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – holky (7 – 12 let)
 • Individuální lekce
 • Rozhodčí III. třídy

Aneta se sportovní gymnastice věnovala 13 let a několikrát se účastnila Mistrovství ČR. Díky kvalitní gymnastické průpravě se ji dařilo i v jiných sportech. Dva roky se věnovala akrobatickému lyžování, ale nakonec zvítězila atletika – skok o tyči a tak v roce 2009 přešla do Prahy do skupiny Zdeňka Lubenského. Anet je od dorosteneckého věku členkou reprezentačního týmu ČR. V mládežnických kategoriích se stala několikrát mistryní ČR jak na dráze tak v hale. V kategorii do 22 let pak startovala ve finále Mistrovství Evropy v Tallinnu a v roce 2015 na seniorském Mistrovství Evropy v Praze. Její osobní rekord má nyní hodnotu 430 cm.
 
Sportovní gymnastika pro ní však zůstala srdcovou záležitostí, hlavně díky přátelům, které v tomto sportu poznala. Rozhodla se tedy věnovat trénovaní malých gymnastek a i s nimi už slaví první úspěchy na republikové úrovni. Trenérské práci se věnuje 8 let a má na ní nejraději její různorodost.

Barbora Morysková

Narozena: 1997
Kvalifikace: Trenér III. Třídy (dokončuje trenérskou kvalifikaci II. Třídy na FTVS a současné navštěvuje I. Ročník právnické fakulty)

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika – B – holky (9 – 13 let)
 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5 – 12 let)
 • Individuální lekce

Pokud ji neuvidíte v gymnastické hale pravděpodobně brázdí svahy některého zimního sportovního centra, nebo si užívá skoky a polety ve snowparku. Taktéž pro ní se totiž gymnastika, které se věnovala 10 let stala skvělým základem a odrazovým můstkem do světa „velkého“ sportu. Bára závodí na snowboardu a mezi její úspěchy patří například titul vicemistryně ČR ve freestyle snowboardingu.
 
Sportovní gymnastice se věnuje po celou dobu své snowboardové kariéry a jak sama říká získala díky ní výbornou stabilitu a schopnost dobře se orientovat ve vzduchu při tricích, zejména těch s rotací.
 
Na dětech se Báře líbí jejich pozitivní energie. Trénování vnímá jako smysluplný způsob aktivního odpočinku. Nyní se Bára věnuje především studiu – je ve třetí ročníku FTVS a zároveň v prvním ročníku na Právnické fakultě v Praze a také byla vybrána do kurzu sportovní diplomacie pořádané Českým olympijským týmem.

Bc. Kristýna Opočenská

Narozena: 1993
Kvalifikace: Trenér II. třídy (dokončuje nejvyšší trenérskou třídu na FTVS)

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – holky (5 – 12 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce
 • Joga
 • Lekce pro dospělé
 • Školení trenérů

Kristýna se věnuje sportovní gymnastice již 19 let. Začínala ve svých 5ti letech na TJ Slovan Praha a později působila 9 let při SG Bohemians Praha. Několikrát po sobě se stala Přebornicí Prahy a v roce 2014 se stala Mistryní ČR v kategorii ženy B. Ve sportovní gymnastice závodila také v německé Bundeslize.
Dále je vícenásobnou Mistryní ČR v teamgymu a mezi její další sportovní úspěchy patří účast na Mistrovství Evropy teamgym v letech 2010–2012.
Ve svých 18ti letech začala trénovat malé gymnastky a trenérské činnosti se věnuje dodnes. Má licenci jako trenérka sportovní gymnastiky II. třídy a rozhodčí III. třídy. Vede také kurzy akrobacie pro dospělé a provádí lektorskou činnost pro začínající trenéry.
Svoje trenérské obzory si rozšiřuje i v Německu, kde krátce působila jako trenérka sportovní gymnastiky ve Frankfurtu, také absolvovala i několik školení pro trenéry SG.
Studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu v Praze. Kromě gymnastiky má ráda plavání a skoky do vody a je vedoucí mezinárodního skautského tábora.

David Helekal

Narozen: 1996
Kvalifikace: Fittness trenér B

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika B – holky (6 – 10 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Kruhové tréninky a kalistenika

Opravdový šplhoun našeho trenérského týmu je David. Závodně se věnuje olympijskému šplhu, v této disciplíně se pravidelně účastní mistrovství české republiky. Nejcennějším umístěním je stříbrná medaile a tedy titul vicemistra ČR ve šplhu do 4,5 metrů.
Skvělým doplňkovým cvičením pro jeho hlavní disciplínu je kalistenika, tedy cvičení s vlastní váhou těla a samozřejmě gymnastika. I když je srdcem i duší sporťák, nemá úplně rád soutěžení, spíše se věnuje všeobecnému tělesnému rozvoji, zajímavé proto je že absolvoval například zápas v boxu, nebo závody ve vzpírání. Děti na gymnastice trénuje třetím rokem a stejně tak si rozšiřuje vzdělání na FTVS UK.

Lenka Proksová, DiS.

Narozena: 1982
Kvalifikace: Trenér III. Třídy

Kurzy:

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Capoeira

Lenka získala pozitivní vztah k pohybovým aktivitám již na základní škole, kde dlouhodobě navštěvovala kroužek moderní gymnastiky, bavilo ji skloubení hudby a pohybu. Toto jí zůstalo do dospělosti, kdy si vyzkoušela více sportovních aktivit, nakonec však zakotvila u brazilské capoeiry, která právě kombinuje hudbu s akrobatickými prvky a bojovým uměním. Kromě tréninků Lenka spolupořádá capoeirové kempy. U tohoto sportu si uvědomila důležitost rozvoje pohybových schopností prostřednictvím sportovní gymnastiky, začala se tedy věnovat učení tréninkových metod, aby je mohla zařadit do svých lekcí. Jak sama říká je ráda, že díky akademii GYMPRA dostala šanci tyto schopnosti u dětí rozvíjet v gymnastické přípravce a vybavit je důležitými základy do budoucího sportovního života.

Klára Hadrbolcová

Narozena: 1992
Kvalifikace: Trenér III. třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika (předzávodní výběry 4 – 6 let)
 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5 – 12 let)
 • Rozhodčí III. třídy

S gymnastikou Klára začínala ve 4 letech v TJ Bohemians Praha. Byla v žákovské reprezentaci a v roce 2007 se dostala do juniorské reprezentace. Nej­větším úspěchem bylo, když se v roce 2010 zúčastnila Mistrovství světa v Rotterdamu. Na světovém poháru v Ostravě se dokonce dostala do finále na prostných (5.místo) a na přeskoku (7.místo). Na kontě má i mnoho účastí na mezinárodních závodech. Je více – mistryní České republiky ve víceboji z roku 2010 a také několikanásobnou medailistkou z Mistrovství ČR družstev. Českou republiku také reprezentovala v roce 2008 na Mistrovství Evropy v teamgymu v Gentu.
Kláru nyní na plno zaměstnává její 4 letá dcerka Zuzka i proto se zase vrátila zpátky ke gymnastice. V roce 2019 si Klára rozšířila kvalifikace na rozhodčí III. třídy a také trenérskou licenci.

Mgr. Marek Goldman

Narozen: 1986
Kvalifikace: Trenér II. třídy sebeobrana a II.třídy gymnastika a thajský box

Kurzy: 

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Závodní gymnastika – kluci (předzávodní – 5–7 let)

Marek vystudoval pedagogickou fakultu univerzity v Hradci Králové obor tělesná výchova a základy techniky. V současné době učí osmým rokem tělesnou výchovu, sebeobranu, zdravotní tělesnou výchovu, fyzioterapii a kineziologii na Střední zdravotnické škole Ruská v areálu Vinohradské nemocnice. Profesi zdědil po otci a ve sportovním prostředí se pohybuje od dětství. Působí jako táborový vedoucí a na studiích pracoval jako animátor pro děti cestovní kanceláře Fischer v zahraničí. V mládežnických kategoriích nahlédl do ligového fotbalu. Dnes se věnuje kontaktním sportům, je trenérem sebeobrany a thajského boxu. Hlavní trenérskou náplní je gymnastika a práce s mládeží, která dle jeho slov tvoří pohybový základ pro všechna sportovní odvětví.

naši partneři:

za podpory: