Ještědský pohár 2017

Medaile z Ještědského poháru 2017

Naše holky v sobotu 11.11.2017 vyrazily na první závody této sezony do Liberecké haly.

Největšího úspěchu dosáhla Kristýnka Lišková, která v poli téměř 40ti závodnic neměla soupeřku a svoji kategorii s náskokem téměř 1,5 bodu vyhrála. Předvedla krásné cvičení bez výraznějších chyb a zařadila nové a složitější prvky. Blýskla se především nejvyšší známkou na přeskoku, kladině a prostných.
Ve stejné kategorii vybojovala skvělé 9. místo Adélka Yapparov, která patřila k nejmladším závodnicím této kategorie. Poprvé předvedla salto vpřed na akrobacii a celý čtyřboj zvládla bez většího zaváhaní. Velmi pěkné 16. místo patří Adélce Freslové, která zacvičila také bez výraznějších chyb a o první desítku se připravila jen vynecháním prvku na akrobacii.
V této kategorii se ještě zúčastnila na 31. místě Lola Pikkelová, 34.Emča Makovská a 35. Julča Hannová. Holky závodily vůbec poprvé na takovýchto větších závodech a nevyvarovaly se několika chyb a velké závodní nervozitě. Ale i jim patří velká gratulace za předvedený výkon .
Odpoledne nastoupila v další kategorii Terezka Kalivodová, která předvedla krásnou sestavu na prostných na novou hudbu a také celý závod prošla bez větších chyb a vybojovala tak pěknou 16.příčku.
V nejstarší kategorii i přes ne úplně vydařená prostná a jeden pád na kladině vybojovala Anika Burdová 14.místo. Kousek za ní – na 19.příčce se umístila Kačka Bezová, která bohužel 2× spadla z kladiny, avšak předvedla již složitější prvky, jako například salto vzad, nebo araba na kladině. Jeden pád na bradlech a na kladině odsunul Natálku Freslovou na 22.příčku. I přes ne úplně vydařená bradla, vybojovala Klárka Kopáčková, která se vrací po zlomenině ruky pěkné 28.místo.

Velké díky a gratulace závodnicím, trenenérům i rodičům.

naši partneři:

za podpory: